Nasze usługi

Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa

Układ klimatyzacji jest systemem umożliwiającym sterowanie podstawowymi parametrami klimatycznymi, tj. temperaturą, wilgotnością i przepływem powietrza w celu zapewnienia przyjemnego dla pasażerów “obszaru komfortu” w przedziale pasażerskim pojazdu.

W układach klimatyzacji występują elementy ruchome, które muszą być smarowane (np. sprężarka klimatyzacji). W tym celu wprowadzany jest do układu wraz z czynnikiem chłodniczym, specjalny olej. Olej ten wchłania pewną ilość wilgoci, chłodzi sprężarkę, usuwa zanieczyszczenia oraz wzmacnia uszczelnienie złączy i przewodów. Dlatego tak ważna jest jego wymiana przynajmniej raz do roku.

Przy każdej corocznej obsłudze serwisowej należy wykonać przegląd układu klimatyzacji. Zalecany zakres czynności serwisowych obejmuje:

Z

sprawdzenie wydajności układu klimatyzacji

Z

kontrolę ciśnień w układzie

Z

kontrolę temperatury strumienia powietrza, napływającego z kanałów nadmuchowych

Z

kontrolę poprawności działania układu elektrycznego (włączników, dmuchawy, sprężarki, uruchamiania się wentylatorów)

Z

odciągnięcie czynnika chłodniczego i oleju z układu oraz jego odseparowanie, ponowne napełnienie i uzupełnienie

Z

kontrolę stanu filtra przeciwpyłowego i ewentualną jego wymianę (zanieczyszczony filtr przeciwpyłowy powoduje parowanie szyb pojazdu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy)

Z

Dezynfekcja układu klimatyzacji (tzw. odgrzybianie)

Serwis klimatyzacji wykonywany jest przez nas za pomocą wysokiej klasy urządzenia WERTHER. Oprócz standardowego serwisu układu klimatyzacji jesteśmy w stanie wykryć wszelkie ubytki czynnika, powstałe przez nieszczelność systemu i usunąć ich przyczynę.

Postaw na profesjonalizm

Elektryka i elektronika samochodowa to nasz chleb powszedni. Zamiast niepotrzebnie ryzykować, skorzystaj z naszych usług, których jakość poświadczają certyfikaty ze szkoleń, licencje na oryginalne oprogramowanie oraz setki zadowolonych klientów.

Lub zostań naszym fanem 😉