+48 888 898 363 alarmtronic@wp.pl

Serwisowanie klimatyzacji samochodowej

f

kontrola ciśnień i temperatury

kontrola układu elektrycznego

kontrola filtra przeciwpyłowego

dezynfekcja

Układ klimatyzacji jest systemem umożliwiającym sterowanie podstawowymi parametrami klimatycznymi, tj. temperaturą, wilgotnością i przepływem powietrza w celu zapewnienia przyjemnego dla pasażerów „obszaru komfortu” w przedziale pasażerskim pojazdu.
    W układach klimatyzacji występują elementy ruchome, które muszą być smarowane (np. sprężarka klimatyzacji). W tym celu wprowadzany jest do układu wraz z czynnikiem chłodniczym, specjalny olej. Olej ten wchłania pewną ilość wilgoci, chłodzi sprężarkę, usuwa zanieczyszczenia oraz wzmacnia uszczelnienie złączy i przewodów. Dlatego tak ważna jest jego wymiana przynajmniej raz do roku.

Przy każdej corocznej obsłudze serwisowej należy wykonać przegląd układu klimatyzacji. Zalecany zakres czynności serwisowych obejmuje:
• sprawdzenie wydajności układu klimatyzacji
• kontrolę ciśnień w układzie
• kontrolę temperatury strumienia powietrza, napływającego z kanałów  nadmuchowych
• kontrolę poprawności działania układu elektrycznego (włączników, dmuchawy, sprężarki, uruchamiania się wentylatorów)
• odciągnięcie czynnika chłodniczego i oleju z układu oraz jego odseparowanie, ponowne napełnienie i uzupełnienie
• kontrolę stanu filtra przeciwpyłowego i ewentualną jego wymianę (zanieczyszczony filtr przeciwpyłowy powoduje parowanie szyb pojazdu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy)
• Dezynfekcja układu klimatyzacji (tzw. odgrzybianie)
    Serwis klimatyzacji wykonywany jest przez nas za pomocą wysokiej klasy urządzenia WERTHER. Oprócz standardowego serwisu układu klimatyzacji jesteśmy w stanie wykryć  wszelkie ubytki czynnika, powstałe przez nieszczelność systemu i usunąć ich przyczynę.

  Imię i nazwisko (wymagane):

  Adres email (wymagane):

  Nr telefonu:

  Interesuje mnie: Diagnostyka komputerowaPoprawa dawki startowejNaprawa elektryki i elektronikiProgramowanie kluczy, kart, pilotów i alarmówNaprawa licznikaKlimatyzacja samochodowaCHIP TUNINGNaprawa filtra cząstek stałychUstalenie kodu CAR_AUDIOInne

  Treść wiadomości:

  Podziel się!

  Powiedz innym o tej stronie!